Cena prof. Jindřicha Halabaly 2018

17. 11. 2018 -

Hlavní cena v soutěži putovala ke studentce LDF MENDELU.

„Cena profesora Jindřicha Halabaly“ je každoročně udělována studentům vysokých škol v České a Slovenské republice nebo jiné zemi EU za nejlepší semestrální projekty v oblasti designu nábytku a interiéru. Soutěž vznikla u příležitosti 100. výročí narození prof. Jindřicha Halabaly a její 14. ročník proběhl dle jejího statutu v Brně (http://halabala.ldf.mendelu.cz/).

 

Na prestižním 14. ročníku soutěže designérů Cena prof. Jindřicha Halabaly vynikali studenti LDF. Z celkového počtu 27 ocenění získali hned 10 cen. V kategorii Design nábytku u závěrečných prací vyhrála Chenille sofa studentky Lesnické a dřevařské fakulty Lucie Černochové. Ve stejné kategorii získala ocenění za stůl Memo i Dominika Sirná. Speciální cena Primátora města Brna pak připadla za stolní lampu další studentce LDF MENDELU v Brně Veroniky Polehlové. 

Odborná porota měla za úkol posoudit 244 prací ze 14 univerzit, sedmi států a ze sedmi středních škol.  Do druhého kola jich postoupilo 130 prací a právě tyto můžete obdivovat do 25. listopadu v Místodržitelském paláci v Brně v 1. patře. Celou akci pořádá Ústav nábytku, designu a bydlení Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Celkové výsledky soutěže jsou k nahlédnutí zde

http://www.ldf.mendelu.cz/30569n-hlavni_cena_v_soutezi_cena_prof._jindricha_halabay_pro_studentku_ldf

Důležité odkazy